شکیبایی و صبر

نزد خداوند متعال حالتی محبوب تر از یکی از این دو حالت نیست: حالت غضب و غیظی که مؤمن با بردباری و حلم از آن بگذرد و دیگری حالت بلا و مصیبتی که مؤمن آن را با شکیبائی و صبر بگذراند.

حضرت امام سجاد(ع)

مستدرک الوسائل، جلد 2، صفحه 424

/ 18 نظر / 33 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شعیب

سلام یکی از رههای خوشبختی این است که شخص نسبت به کوچکترین نعمتها شکرگزار باشد

بنده خدا

آزاد شو از بند خویش،زنجیر را باور نکن اکنون زمان زندگیست،تاخیر را باور نکن حرف از هیاهو کم بزن،از آشتی ها دم بزن از دشمنی پرهیز کن،شمشیر را باور نکن خود را ضعیف وکم ندان،تنهادراین عالم ندان تو شاهکار خلقتی،تحقیر را باور نکن بر روی بوم زندگی هر چیز می خواهی بکش زیبا و زشتش پای توست،تقدیر را باور نکن تصویر اگر زیبا نبود،نقاش خوبی نیستی از نو دوباره رسم کن،تصویر را باور نکن خالق تو را شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید پرواز کن تا آرزو ، زنجیر را باور نکن.... مهدی جوینی http://whoisgod.persianblog.ir/

حبابها

از همه چیز گذشتن و به همه چیز رسیدن مهم نیست . مهم از چه گذشتن و به چه رسیدن است

khodai

چشمی دارم همه پر از صورت دوست بادیده مراخوشست چون دوست دراوست از دیده دوست فرق کردن نه نکوست یا دوست به جای دیده یا دیده خود اوست مولوی[گل][گل][گل]سلاااااااااااام

پویا

چنان چشم و دمار از من در آورده است چشمانت که از کرمانیان، آقا محمّد خان قاجاری ... رضا احسان پور

سميرا

ممنون مطلب جالبي بود ! به منم سر بزن ! با اجازه من لينکت ميکنم

سلام علی ال یس

من نه خوبی عیسی را داشتم نه بدی قارون را... من یک « متوسط » بیچاره بودم و ناچار محکوم که پس از آن نیز، « باشم و زندگی کنم»، نه،باشم و زنده بمانم. و در این « وادی حیرتِ » پر هول و بیهودگی سرشار،گم باشم و همچون دانه ای که شور و شوق های روییدن در درونش خاموش می میرد و آرزو های سبز در دلش می پژمرد، در برزخ شوم این « پیدای زشت » و آن «ناپیدای زیبا»، خورد گردم. که این سر نوشت دردناک و سرنوشت بی حاصل ماست، در برزخ دوسنگِ این آسیای بی رحمی که... « زندگی» نام دارد!

زهرا

سلام ممنون از پستتون آپم خوشحال میشم بیاید

پویا

از آن زمان که آرزو چو نقشی از سراب شد تمام جستجوی دل، سوال بی جواب شد نرفته کام تشنه ای به جستجوی چشمه ها خطوط نقش زندگی چو نقشه ای بر آب شد . . .